piv.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (12 | 92%)

Pivovary v hrazeném městě

152a7cc840_41994830_o2.jpg

 Na místě domů č. 131/I a 176/I stával v minulosti dům Mižoltovský a mezi ním a farou stával dům zvaný Pivovárčíček, o kterém se jako o součásti statku Korálkovského dozvídáme teprve v roce 1654, kdy o toto místo byl veden spor mezi jezuitskou kolejí a obcí. Tehdy se tam obecně říkalo marštale Korálkovské.. ale o tomto pivovárčíčku nejsou bohužel žádné další zprávy.

 Dům č.p.172 /Istával v uličce vedle domu č.p.18/I, která vedla z Václavské ulice k baště v opevnění (dnes směrem na letní kino a byl to tzv. "Pivovar farářský, neboli městský". Po požáru v roce 1579 již nebyl obnoven.

 Další pivovar uvnitř hrazeného města se nacházel za dnešní restaurací Beseda v místech zvaných "Na cihelně". Tento pivovar spolu se sladovnou a Národní kavárnou spravovalo společenství právovárečných občanů.

 V místech dnešního areálu "Pod černou věží" v původní zástavbě stával dům č.5, který se nalézal po levé straně pokračování (dnes neexistuje) ul. Školní. Pivovar se nazýval Haufův a jeho majitelem byl Šimon Hauf.

 O ulici níže, v místech, kde později fungoval Měšťanský pivovar, stál uzdí městských pivovar Špitálníkovský. Po požáru r. 1615 zůstal celý tento blok spáleništěm, které později zakoupila jezuitská kolej v Klatovech.


Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one