piv.jpg
Popisek obrázku

Popisek obrázku

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (12 | 92%)

Vinárny a bary

7f14df5894_42325347_o2.jpg

 Mimo pivnic se v Klatovech nacházelo též několik vináren a barů, přestože město se nenachází ve vinařském kraji. Vinárničky spojené zpravidla s kavárnou se obyčejně nacházely jako součást běžných restaurací.

 Obchod s vínem v Klatovech ve 40 letech 17. století včetně jeho šenkování vykonávali Jan Šlemr, Jan Achyles, Jan Strancinger, Kašpar Stránský a Vít Mellinger. Právo šenkovat víno měl i žid Isac Merhlbacher.

 V roce 1662 druhého lisopadu nastala velká změna v obchodě s vínem. "Usnesení obojího úřadu, aby šenk vína k ruce samé obce obrácen byl."

 Novými obchodníky s vínem ve městě se stali Jan Filip z Hochu v domě č.p. 154/I a Ondřej Nellinger v domě č. 162/I.

Šenk vína v nejstarších dobách se také prováděl v domě Linharta Šindela č.p. 171 /I a jedna z nejstarších vináren ve městě se také nacházela v domě č.p. 147/I (dnes tam stojí divadlo) a patřila Jiřímu Jeremiáši.

 V pozdějších dobách nalezneme vinárny "U Schottů" č.p. 160/I (dříve U Zlatého lva, později u Güntrů), "U Černých " č.p. 155/I (dříve U Zýků) obě v Pražské ul., "U Treichingerů v č.p. 113/I (dříve U žáby a potom rybárna) v Randově ulici, Schützova kavárna č.p. 6-8/IV ve Vídeňské ulici, bar "U Langráfa" v č.p. 12/IV v téže ulici, kde se také nacházel oficiální nevěstinec.


Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one